Calendario

Septiembre 2017
LunMarMierJueVierSabDom
 << < > >>
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Anuncio

Quin est en lnea?

Miembro: 0
Visitante: 1

rss Sindicacin

Archivos

Boşanma Avukatı

Boşanma Davası
Boşanma Davası Nasıl Aılır?
İyi bir boşanma avukatı sizi anlar. Boşanma davası sreci olduka zor bir sretir. Bu nedenle dava sresince size destek olabilecek bir avukat bulmanız gereklidir. yleyse iyi bir ankara boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bunun yanında duruşmanız ekişmeli mi veya anlaşmalı mı olacak?
Aynı zamanda boşanma davaları nasıl aılır buna da değinelim. Boşanma davası iki tarzda aılabilmektedir. Eğer taraflar evliliğe son verme konusunda anlaşmışlarsa mahkemeye başvurmaları durumunda anlaşmalı olarak evliliği sonlandırabilirler. Anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırabilmenin gerekleşmesi iin birlikteliğin minimum bir yıl srmş olmasıgerekir. Eğer evlilik bir seneden kısa devam etmiş ise eşler anlaşmalı şekilde ayrılmak iin başvuru yapamazlar. Bu durumda ekişmeli şekilde başvuru yapmak durumundadırlar. Anlaşmalı biimde boşanabilmek iin mahkemeye bir anlaşmalı ayrılma mutabakat metni vermeleri gerekmektedir. Bu anlaşma metninin bir boşanma avukatı tarafından hazırlanması iyi olacaktır. Daha sonra eşler hakim karşına ıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini sylemelidirler. ekişmeli olarak evliliğe son vermek iin bir boşanma nedenine ihtiya vardır. Bu ayrılma nedeninin hakim tarafından kabul edilebilir olması gerekir. Ayrıca evliliği bitirme sebebinin ispatlanması lazımdır. Boşanma davalarında davacı eş boşanma nedenlerini her trl delille ispatlayabilir. Mesela şahit delil olarak kullanılabilir. ekişmeli boşanma davası baya uzun srmektedir. Davayı kısaltmak iin bir hukukudan yardım istenmelidir.


Boşanma Avukatı hi bir zaman beynimize gzel ağrışımlar getirmez. Bunun nedeni toplumsal farkındalık dzeyi olabilir mi? Avukatlık yapan hukukuların neredeyse tamamı toplumumuzu iyileştirmek sebebiyle sememiştir avukatlığı. oğu avukat , boşanma avukatı olmaya para nedeniyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada avukatınızı seerken iyi karar vermelisiniz.
Bir ok avukat var. İyi boşanma avukatını hangi şekilde seeceğim?
Boşanma avukatınızı belirlerken en iyi zm yakın evrenizin tavsiyeleridir. Diğer bir seenek ise googledan araştırma yapmaktır. Eğer bu şekilde boşanma avukatınıza karar verecekseniz bulduğunuz boşanma avukatını neren internet blogları da aynı yolla bulacaksınızdır.

Boşanma davalarında bilinmesi gereken noktalar. ncelikle taraflar anlaşmalı mı veyahut ekişmeli mi boşanacaklarına karar vermeleri gerekir. Eğer taraflar boşanma ve boşanmanın maddi sonuları hususunda anlaşmışlarsa ve aile birliği bir yıldan ok srmş ise eşler anlaşmalı biimde boşanmalıdırlar. Zira anlaşmalı boşanma davası hem ok kısa srede sonulanmakta hem de eşleri mahkemeye delil sunma yknden kurtarmaktadır. Eğer taraflar anlaşamazlarsa bu halde davanın ekişmeli olarak aılması gerekmektedir. Tarafların mahkemeye başvururken boşanma avukatı tutması gerekli değildir. Fakat iyi bir avukattan hukuki destek alınması davanın ok kısa srede sonuna ulaşmasını sağlayacaktır. Halk arasında ilk boşanma davasını aan eşin kusurlu olduğu ynnde bir inanış mevcuttur. Aslında davayı mahkemeye ilk kimin başvurduğunun bir nemi bulunmamaktadır. Bu sebeple boşanmak isteyen eşin davayı aması zorunludur. Aılacak olan davanın bitmesi iin davayı aan eşin davasını ispatlaması gerekir. Eğer {dava aan|boşanma davası aan|boşanmak iin dava aan taraf davasını {kanıtlayamazsa|ispatlamazsa|ispat edemezse aılmış bulunan dava reddedilir. Eşler boşanmanın yanında tedbir nafakası, maddi manevi tazminat, ocuğunun velayeti, ocuk iin tedbir nafakası isteme hakları vardır. Taraflar boşandıktan sonra eğer evlendikten sonra alınmış araları var ise mal rejimi davası ama hakları vardır. Bu tr davalarda vekalet creti değişkendir. Boşanma davalarında uzman olan bir avukat haklı olarak kalitesinin hakkını isteyecektir. Bu konu boşanma avukatı ile mvekkil anlaşma ile belirlenecektir. Baro tarifesinin stnde http://www.ankara-bosanma-avukati.net/bosanma-cocugun-velayeti.html olmak kaidesiyle herhangi bir bir tutar belirlenir. Boşanma davası olduka uzun sren dava trlerindendir. Bir boşanma davasının sonulanması genellikle bir sene srer. Bu zamanı azaltmak iin iyi bir ekişmeli boşanma avukatından yardım almak gereklidir. Bu şekilde boşanma davası aan kişiler hak kaybına uğrama ihtimalinde de kurtulabilirler.
00:40:02 . 23 Dic 2015

Vnculo permanente hacia el artculo completo

http://bosanmalexr150.activosblog.com/Primer-blog-b1/BoAYanma-AvukatA-b1-p5.htm

Comentarios

Este artculo no tiene Comentario por el momento .....


Escribir un comentario

Estatuto de los nuevos comentarios: Publicado

Se mostrar tu URL


Por favor introduce el cdigo contenido en las imgenes.


Texto del comentario

Opciones
   (Salvar el nombre, el mail y la URL en los cookies)